לימודי טקסונומיה ארגונית וניהול ידע במסגרת תואר במדעי המידע בבר-אילן

טקסונומיה זוהי למעשה שיטה לארגון, סיווג ומיון שהגיעה מעולם מדעי הטבע. מקורה של המילה טקסונומיה הוא בשפה היוונית ופירושה שיטה לסיווג או לסידור, ואכן, טקסונומיה היא סיווג שיטתי, היררכי של פריטים מאותו התחום. עם הזמן ובשל יעילותה של שיטה זו היא אומצה בחום גם על ידי תחומים נוספים, ביניהם בתחום ניהול הידע הארגוני, עד כי כיום היא נחשבת לכלי רב ערך בארגז הכלים של מידענים, מנהלי מידע וידע, אורייני מידע בארגונים, מנהלי מערכות מידע ומדעני נתונים.

לימודי טקסונומיה ארגונית וניהול ידע

בעידן המידע, טקסונומיה ארגונית מיושמת בעסקים, ארגונים, תאגידים וחברות לצורך התמודדות עם המידע העצום והמהיר הזורם לארגונים. כאשר עקרונות הטקסונומיה הארגונית הם יעילים מאוד בנוף העסקי בן זמננו שכן הם מאפשרים לארגונים להסתגל במהירות לתנאי השוק המשתנים תוך שמירה על יעילות, פריון ורלוונטיות.

 

אם טקסונומיה ארגונית מעניינת אתכם ואתם שואפים ללמוד תואר אקדמי מבוקש ועדכני שיאפשר לכם להפוך מומחים בתחום המידע, אז כדאי לדעת שהמחלקה למדעי המידע באוניברסיטת בר-אילן מציעה מגוון מסלולי תואר מרתקים, הכוללים גם לימודי טקסונומיה ארגונית. לצד לימודי טקסונומיה ארגונית לומדים הסטודנטיות והסטודנטים עוד שפע של קורסים מעניינים, ביניהם: ביג דאטה, בינה מלאכותית, טכנולוגיות אינטרנט, מסדי נתונים, אינטראקציית אדם מחשב, מבוא לתכנות ווב, פיתוח יישומים ניידים ועוד, כך שבוגרי תואר במחלקה למדעי המידע יוצאים עם ידע מוצק והכשרה אקדמית מקיפה באחד מהתחומים הכי מבוקשים כיום בעולם העבודה.

לקבלת מידע נוסף בנושא לימודי טקסונומיה ארגונית או להרשמה ללימודי תואר במחלקה למדעי המידע, צרו קשר דרך עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.

מה תלמדו במסגרת לימודי טקסונומיה ארגונית במחלקה למדעי המידע?

טקסונומיה ארגונית מספקת מסגרת לארגון מידע הארגוני. מטרתה של טקסונומיה ארגונית היא לנצל, להנגיש ולמטב את המידע והנתונים המגיעים לארגונים ממגוון רחב של מקורות וערוצים (מידע המגיע ממערכות הארגון, מסמכים, מיילים, מדריכים, נתונים ומידע מרשתות חברתיות, אתרי אינטרנט, מצלמות, מכשירים סלולריים וכו'), למיינם ולארגנם בצורה סדורה, עקבית, משמעותית ובאופן המובן לעובדי הארגון, כך שעובדי הארגון יוכלו לאתר, לשלוף ולהשתמש במידע במהירות וקלות.

במסגרת תואר במדעי המידע נלמד בין היתר על אודות טקסונומיה ארגונית. נכיר סוגים שונים של טקסונומיות ארגוניות, לרבות טקסונומיה היררכית המארגנת את המידע הארגוני על סמך קטגוריות ותתי קטגוריות וכן טקסונומיה המבוססת על ארגון מידע של תכונות מרובות ושלל היבטים/נקודות מבט, ונראה גם כיצד טקסונומיה ארגונית מאפשרת מבנה היררכי ולוגי של מטה נתונים. נלמד כיצד מיישמים טקסונומיה ארגונית באקלים הארגוני הדיגיטלי. נראה כיצד היא מסייעת להפחית מעומס המידע וכיצד היא עוזרת לאיתור המידע הנדרש עבור פרויקטים ומשימות. נלמד איך טקסונומיה ארגונית מסוגלת לשפר את שיתוף הפעולה הארגוני, החדשנות ואת התקשורת הארגונית, וכיצד היא משמשת ככלי לניתוח ופירוש נתונים, שעל בסיסו ניתן לשפר את תהליכי קבלת ההחלטות בארגונים. נראה גם כיצד טקסונומיה ארגונית עוזרת לגשר על פערי ידע, איך מתאימים טקסונומיה לסביבה ארגונית ייחודית ואיך היא משמשת לשיקוף שינויים בסביבה הארגונית.

מדוע כדאי גם לכם ללמוד טקסונומיה ארגונית במחלקה למדעי המידע בבר-אילן?

  • לימודי טקסונומיה ארגונית כמו גם קורסים נוספים במחלקה בבר-אילן יאפשרו לכם ללמוד במחלקה למדעי המידע אשר דורגה ב-100 המחלקות הטובות בעולם בתחום מדעי המידע, על פי דרוג שנחאי בשנים 2017-2019.
  • בד בבד עם לימודי טקסונומיה ארגונית תלמדו במחלקה למדעי המידע בבר-אילן רפרטואר רחב של קורסים מעניינים ותחשפו למגוון תחומי ידע.
  • בוגרי לימודי תואר ראשון במחלקה למדעי המידע, במסלול מידענות או במסלול טכנולוגיות אינטרנט, יכולים להשלים תעודת הוראה במגמת מידע ונתונים וכן להתקדם וללמוד תואר שני במידענות (בכפוף לתנאי הקבלה).
  •  לימודי תואר ראשון במחלקה למדעי המידע מתאימים גם לאנשים ללא כל ידע קודם בתכנות, בטכנולוגיה או במדעים.
  • בוגרי תואר במחלקה למדעי המידע משתלבים במגוון תפקידי מפתח בעולם העבודה, אם כעצמאים ואם כשכירים, בתחומי הפיתוח, השיווק הדיגיטלי, המידענות, טכנולוגיות אינטרנט, ניהול אתרים, תחקירנים, ספרנים, כמדעני נתונים ועוד.
  • סגל המרצים במחלקה מונה חוקרות וחוקרים פעילים ובעלי שם בתחום המידע, ותוכנית הלימודים עדכנית ומשתנה בהתאם לכל ההתפתחויות האחרונות.

לקבלת מידע נוסף בנושא לימודי טקסונומיה ארגונית או להרשמה ללימודי תואר במחלקה למדעי המידע, צרו קשר דרך עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.