המסלול החד-חוגי בלימודי מידע (מורחב)

להרשמה

תכנית הלימוד בלימודי מידע במסלול חד-חוגי:

לימודי מידע במסגרת מגמה זו מתמקדים בהיבטים החדשים של טכנולוגיות המידע באינטרנט. במגמה זו מוכשרים הסטודנטים במיומנויות הבסיסיות של מדעי המידע- ארגון, אחזור ואיתור מידע. בנוסף ללימודי מידענות, ישנה התמקדות מיוחדת בטכנולוגיות מידע בכלל ובטכנולוגיות אינטרנט בפרט. לצורך זה נלמדים הקורסים בנושאים הבאים: טכנולוגיות צד לקוח, טכנולוגיות צד שרת  וקורסי תכנות נוספים. בפרט, נלמדים הקורסים בנושאים הבאים: טכנולוגיות צד לקוח – הבנת התקנים הבסיסיים של ה-Web (HTML,XML,CSS), אלגוריתמיקה, יסודות התכנות (שפת התכנות C#), תכנות לווב JavaScript (כולל JavaScript Frameworks) ומבוא למסדי נתונים.טכנולוגיות צד שרתPHP, SQL  וכן Node.js. קורסי תכנות נוספים:  KOTLIN ליישומיים ניידים בסביבת אנדרואיד ו-ASP.NET (MVC), עבודה עם מערכות ניהול תוכן מבוססות קוד פתוח (WordPress) ונושאי ביג דאטה.

הערה: חישוב מס' הנקודות לתואר הוא באחריות הסטודנט/ית!

למידע נוסף אודות המסלול המורחב הכולל לימודי מידענות ועוד, צרו אתנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון 03-5318351

מידע כללי לגבי המסלול החד-חוגי הכולל לימודי מידענות, טכנולוגיות מידע ואינטרנט ועוד:

המסלול החד-חוגי הוא הזדמנות להיחשף לאלמנטים רבים המרכיבים את עולם המידע. מלבד לימודי מידענות העוסקים בתחום הנתונים ומאגרי המידע הממוחשבים, מסלול זה מתמקד במכלול שלם המרכיב את עולם המידע - טכנולוגיות מידע ואינטרנט, וצלילה לרזולוציות עמוקות יותר של מה שמרכיב אותן – טכנולוגיות צד שרת וצד לקוח, שפות תכנות ועוד. כך זוכים הסטודנטים להצטייד בתחומי ידע רבים וההכשרה שהם רוכשים במהלך התואר מכינה אותם לעולמות המקצועיים המחכים להם בחוץ בתחומי המידענות, טכנולוגיות האינטרנט השונות, התכנות ועוד.

 

חשיבותם של לימודי מידע (מידענות) במסגרת תואר אקדמי

המהפכה הטכנולוגית והשימוש הבלתי פוסק באינטרנט הביאו עמם כמויות עצומות של מידע הזורם מארגונים ואל ארגונים בכל שעות היממה. בעקבות כך נוצר צורך בקטלוג, ניהול ועיבוד המידע באופן שיהיה זמין ונגיש לתועלת הארגון. כך התהווה תחום לימודי המידענות וכך גם נוצר הצורך במומחי מידע, האמונים על התמודדות עם ביג דאטה וניהול הידע העצום המצטבר, בעיקר בארגונים גדולים.
סביב לימודי מידענות נוצר גם הצורך בהבנה עמוקה ובהקניית כישורים מעשיים של טכנולוגיות מתקדמות בתחום האינטרנט (והשימוש שלהן במחשבים ובטלפונים ניידים), לימוד של שפות תכנות, בסיסי נתונים, ניהול מערכות תוכן ועוד. לימודים מתקדמים אלה מתאפשרים במסלולי לימוד מקיפים כדוגמת המסלול המורחב של המחלקה למדעי המידע באוניברסיטת בר אילן.  

לימודי מידע – פרקטיקה יומיומית לשימוש הציבור

מידענות והתחומים המקצועיים הנלווים לה משרתים אותנו כמעט בכל תחום. דוגמאות מחיי היומיום: 
מידענות רפואית – ניהול ידע בשירות הרפואה משמש חוקרים ורופאים ומסייע להם באיתור נתוני מחקר ומידע. מידענות רפואית משרתת גם את הציבור ומסייעת לצוותי מחקר בזיהוי מגמות הקשורות בתחלואה.
מודיעין עסקי – מידענות בתחום העסקי עוסקת בעיקר באיסוף וניתוח של מידע על השוק ועל המתחרים כבסיס לקבלת החלטות עסקיות.
תעמולה פוליטית – מידענות משרתת את עולם הפוליטיקה ברבדים גלויים וסמויים. תעמולה פוליטית לדוגמה, נשענת בבסיסה על מידע ונתונים הנאספים מהשטח אודות תומכים ומתנגדים בתחום הפוליטיקה, ועוזרת להחליט על אסטרטגיות ונקיטת פעולות בהתאם.
מידענות חינוכית - מידענות בשירות עולם החינוך מקטלגת ומנתחת מתודולוגיות חינוכיות ומסייעת בבניית מודלים בתחום הפדגוגי.
ועוד.

למידע נוסף אודות המסלול המורחב הכולל לימודי מידענות ועוד, צרו אתנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון 03-5318351

חובות לתואר ראשון 

תנאי קבלה למדעי המידע:

  • ממוצע בגרות 95 ומעלה פוטר ממבחן פסיכומטרי, בכפוף לציון 185 ומעלה בבחינת המיון באנגלית (אמי"ר או אמיר"ם).
  • בגרות מלאה + ציון 540 ומעלה במבחן הפסיכומטרי, דרישות סף באנגלית 85 ומעלה.

נא ראו הנחיות מחלקתיות

להערכת סיכויי הקבלה