המסלול החד-חוגי

להרשמה

תכנית הלימוד בלימודי מידע במסלול חד-חוגי:

לימודי מידע במסגרת מגמה זו מתמקדים בהיבטים החדשים של טכנולוגיות המידע באינטרנט. במגמה זו מוכשרים הסטודנטים במיומנויות הבסיסיות של מדעי המידע- ארגון, אחזור ואיתור מידע. בנוסף ללימודי מידענות, ישנה התמקדות מיוחדת בטכנולוגיות מידע בכלל ובטכנולוגיות אינטרנט בפרט. לצורך זה נלמדים הקורסים בנושאים הבאים: טכנולוגיות צד לקוח, טכנולוגיות צד שרת  וקורסי תכנות נוספים. בפרט, נלמדים הקורסים בנושאים הבאים: טכנולוגיות צד לקוח – הבנת התקנים הבסיסיים של ה-Web (HTML,XML,CSS), אלגוריתמיקה, יסודות התכנות (שפת התכנות C#), תכנות לווב JavaScript (כולל JavaScript Frameworks) ומבוא למסדי נתונים.טכנולוגיות צד שרתPHP, SQL  וכן Node.js. קורסי תכנות נוספים:  Javaליישומיים ניידים בסביבת אנדרואיד ו-ASP.NET (MVC), עבודה עם מערכות ניהול תוכן מבוססות קוד פתוח (WordPress) ונושאי ביג דאטה.

תואר ראשון מורחב למתחילים בתשע"ט

למידע נוסף צרו קשר דרך עמוד  צור קשר  או בטלפון 03-5318351

 

מידע כללי לגבי המסלול החד-חוגי הכולל לימודי מידענות, טכנולוגיות מידע ואינטרנט ועוד:

המסלול החד-חוגי הוא הזדמנות להיחשף לאלמנטים רבים המרכיבים את עולם המידע. מלבד לימודי מידענות העוסקים בתחום הנתונים ומאגרי המידע הממוחשבים, מסלול זה מתמקד במכלול שלם המרכיב את עולם המידע - טכנולוגיות מידע ואינטרנט, וצלילה לרזולוציות עמוקות יותר של מה שמרכיב אותן – טכנולוגיות צד שרת וצד לקוח, שפות תכנות ועוד.

מהי מידענות

מידענות היא עיסוק מקצועי בתחום הנתונים ומאגרי המידע הממוחשבים. לימודי מידענות לצורכי מחקר או תעסוקה הפכו נחשקים בשנים האחרונות בעקבות תהליכי דיגיטציה אותם עוברים ארגונים ומוסדות רבים בכל העולם. בפועל, לימודי מידענות (הנקראים גם לימודי מידע, ובלעז Library Science) מתמקדים ברכישת כלים ולימוד מתודות לאיתור, עיבוד וניהול מידע בעיקר באמצעות רשת האינטרנט (ובכלל זה מחשבים ורשתות מחשבים).

חשיבותם של לימודי מידע (מידענות) במסגרת תואר אקדמי

המהפכה הטכנולוגית והשימוש הבלתי פוסק באינטרנט הביאו עמם כמויות עצומות של מידע הזורם מארגונים ואל ארגונים בכל שעות היממה. בעקבות כך נוצר צורך בקטלוג, ניהול ועיבוד המידע באופן שיהיה זמין ונגיש לתועלת הארגון. כך התהווה תחום לימודי המידענות וכך גם נוצר הצורך במומחי מידע, האמונים על התמודדות עם ביג דאטה וניהול הידע העצום המצטבר, בעיקר בארגונים גדולים.
סביב לימודי מידענות נוצר גם הצורך בהבנה עמוקה ובהקניית כישורים מעשיים של טכנולוגיות מתקדמות בתחום האינטרנט (והשימוש שלהן במחשבים ובטלפונים ניידים), לימוד של שפות תכנות, בסיסי נתונים, ניהול מערכות תוכן ועוד. לימודים מתקדמים אלה מתאפשרים במסלולי לימוד מקיפים כדוגמת המסלול המורחב של המחלקה למדעי המידע באוניברסיטת בר אילן.  

לימודי מידע – פרקטיקה יומיומית לשימוש הציבור

מידענות והתחומים המקצועיים הנלווים לה משרתים אותנו כמעט בכל תחום. דוגמאות מחיי היומיום: 
מידענות רפואית – ניהול ידע בשירות הרפואה, משמשת חוקרים ורופאים ומסייעת להם באיתור נתוני מחקר ומידע. מידענות רפואית משרתת גם את הציבור ומסייעת לצוותי מחקר בזיהוי מגמות הקשורות בתחלואה.
מודיעין עסקי – עוסק בעיקר באיסוף וניתוח של מידע על השוק ועל המתחרים כבסיס לקבלת החלטות עסקיות.
תעמולה פוליטית – נשענת בבסיסה על מידע ונתונים הנאספים מהשטח אודות תומכים ומתנגדים בתחום הפוליטיקה, ועוזרת להחליט על אסטרטגיות ונקיטת פעולות בהתאם.
מידענות חינוכית - המקטלגת ומנתחת מתודולוגיות חינוכיות ומסייעת בבניית מודלים בתחום הפדגוגי.
ועוד.
 

למידע נוסף אודות המסלול המורחב, מידענות ועוד צרו אתנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון 03-5318351