לימודי פיתוח Web ואפליקציות Web במסגרת תואר ראשון

פיתוח Web כמו גם פיתוח אפליקציות Web נלמדים במסגרת לימודי תואר ראשון במדעי המידע באוניברסיטת בר-אילן במסלול מידע וטכנולוגיות אינטרנט.

חדשנות והתפתחויות טכנולוגיות מעצבות ומשפיעות על חיינו, ועם הצמיחה המהירה של טלפונים חכמים, אתרי אינטרנט, אפליקציות וגאדג'טים – פיתוח web וכן פיתוח אפליקציות Web הם מהתחומים האטרקטיביים והמבוקשים ביותר בתעשייה עתירת הידע. עדכון סטטוסים, פרסום סלפי, משחקי מחשב, שופינג, לימודים היברידיים – הכול אנחנו עושים כיום באופן מקוון (אונליין) וכדי שתהיה למוסדות, ארגונים, חברות ועסקים נוכחות ברשת הם זקוקים לאנשי מקצוע הבקיאים במלאכת פיתוח אפליקציותWeb  כמו גם פיתוח Web.

לימודי פיתוח Web ואפליקציות Web במסגרת תואר ראשון

 

עבור חברות, ארגונים ועסקים, אתר אינטרנט ואפליקציה סלולרית הם נכסים יקרי ערך. אליהם מגיעים לקוחות כדי לברר נתונים, להכיר את הארגון ואנשיו, להתוודע אל מוצריו ושירותיו, לרכוש דרכם מוצרים, להתרשם מהמוניטין ומההישגים של הארגון, וללא אתר אינטרנט ואפליקציה, ארגונים וחברות עלולים להחמיץ הזדמנויות עסקיות.

במסגרת לימודי תואר ראשון במדעי המידע בבר-אילן נחשפים הסטודנטים והסטודנטיות בין היתר גם לטכנולוגיות פיתוח Web כמו גם לפיתוח אפליקציות Web וכל זאת לצד הכרות עם מגוון טכנולוגיות אינטרנט מתקדמות. בין הנושאים הנלמדים במסגרת התואר ניתן לציין הכרות עם תקני הבסיס של HTML ,XML, CSS, חשיפה לשפות תכנות כגון: JavaScript, KOTLIN ליישומי ניידים בסביבת אנדרואיד ((Android Studio, ASP.NET, עבודה עם מערכות ניהול תוכן מבוססות קוד פתוח דוגמת WordPress ועוד.

לקבלת מידע נוסף על אודות לימודי פיתוח web וכן לימודי פיתוח אפליקציותWeb  במסגרת תואר ראשון במדעי המידע בבר-אילן, צרו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-5318351

מה זה פיתוח Web ומהו פיתוח אפליקציית Web?

פיתוח Web מאפשר בניית אתרי אינטרנט. מפתחי Web עובדים מאחורי הקלעים על מנת ליצור אתר אינטרנט פונקציונלי, והם אחראים על פיתוח האתר, המבנה שלו, הפי'צרים שבו, ניהול מסד נתונים אליו האתר מחובר ועוד. לשם פיתוח Web יש להכיר שפות Web כגון: HTML, CSS, JavaScript, יש לדעת לעבוד עם מערכות ניהול תוכן, להכיר עבודה עם מסדי נתונים, עם טכנולוגיות צד לקוח, עם טכנולוגיות צד שרת וכו'.

פיתוח אפליקציית Web מאפשר יצירת אפליקציות (יישומים), המוכרות לנו כל כך מהסמארטפונים. מפתחי אפליקציות Web עושים עבודה דומה למפתחי Web, רק שהם מפתחים אפליקציות ולא אתרי אינטרנט. במסגרת עבודת פיתוח אפליקציית Web המפתחים מגדירים ומאפיינים את האפליקציה, מעצבים את חוויית המשתמש (UX/UI), מתאימים את האפליקציה לאנדרואיד ול-IOS, מחברים את האפליקציה למסדי נתונים, בודקים את האפליקציה, תומכים בה, משדרגים ומעדכנים אותה על בסיס קבוע ועוד. לשם פיתוח אפליקציית Web צריך להכיר PHP, SQL, Nodes.js, Java בסביבת אנדרואיד,ASP.NET  (MVC), יש לדעת כיצד עובדים עם ביג דאטה, עם  טכנולוגיות צד לקוח וצד שרת ועוד.

ידע בפיתוח Web ובפיתוח אפליקציות Web מקנה יתרונות רבים

ידע בפיתוח אפליקציית Web כמו גם בפיתוח Web מקנה לבוגרי תואר במדעי המידע מגוון רחב של יתרונות בולטים, ביניהם:

  • חופש תעסוקתי - פיתוח Web ופיתוח אפליקציות Web אלו הם כישורים נדרשים מאוד בשוק. הם נדרשים לעסקים שרוצים למכור, הם נדרשים למוסדות ממשלתיים המעוניינים לתקשר עם האזרחים, הם נדרשים לחברות ומוסדות המעוניינים לחייב תשלומים אונליין, הם חיוניים לארגונים שרוצים להעביר אינפורמציה פנימית או חיצונית ועוד ועוד. בעלי ידע במלאכת פיתוח אפליקציית Web ו/או פיתוח Web יכולים להשתלב כשכירים בעולם ההיי-טק, ביחידות המדיה והטכנולוגיה של עסקים וחברות ממגוון מגזרים ותחומים או לעסוק ביזמות, כעצמאיים. יש להם את החופש לבחור את הנתיב התעסוקתי המתאים ביותר עבורם מבין מבחר עשיר ומגוון מאוד של אפשרויות תעסוקה.
  •  עבודה היברידית מכל מקום ובכל שעה – כדי לעבוד על פיתוח אפליקציית Web או על פיתוח Web כל מה שצריך זה חיבור לאינטרנט ומחשב, זה הכול. לכן, בעלי ידע בפיתוח Web יכולים לעבוד מכל מקום בעולם ובכל שעה שנוח להם. הם יכולים לעבוד בארץ או לעבוד בחו"ל ולשלב בין עבודה מהבית לבין עבודה במשרד (=עבודה היברידית).
  • להשתלב בחזית הטכנולוגיה – מיומנויות פיתוח Web ופיתוח אפליקציות Web מאפשרות להשתלב בחזית הטכנולוגיה ולהוביל בחדשנות. עולם ה-Web הוא גדול, מגוון ודינמי והוא נמצא בתנופה מואצת. בעלי ידע בפיתוח Web יוצרים פתרונות טכנולוגיים חדשניים ומפתחים מוצרים חדשים וכל זאת תוך שימוש בשפות תכנות, במערכות ובטכנולוגיות העדכניות ביותר.

לימודי פיתוח Web ופיתוח אפליקציות Web במסגרת תואר במדעי המידע

סטודנטים וסטודנטיות הלומדים לתואר ראשון במסלול מידע וטכנולוגיות אינטרנט במחלקה למדעי המידע בבר-אילן, נחשפים לשלל אלמנטים בתחום המידע, ובד בבד עם רכישת כלים וידע במאגרי מידע ממוחשבים, ניהול ידע בארגונים, ניתוח נתונים,  מידענות, אוריינות דיגיטלית, דיגיטציה, עיבוד נתונים, בינה עסקית, כריית מידע ועוד, מתוודעים גם לטכנולוגיות פיתוח Web וכן לטכנולוגיות פיתוח אפליקציות Web. בסיום הלימודים יוצאים הסטודנטים עם מיומנויות בתחומי ידע רבים כשהם ערוכים ומוכנים לכל אתגרי העתיד.

 לקבלת מידע נוסף על אודות לימודי פיתוח web וכן פיתוח אפליקציותWeb  במסגרת תואר ראשון במדעי המידע בבר-אילן, צרו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון 03-5318351