טכנולוגיות מידע

טכנולוגיות מידע

תואר שני בלימודי מידע במגמת טכנולוגיות מידע

תחום טכנולוגיות המידע תופס תאוצה ברחבי העולם בשנים האחרונות. מושגים כביג דאטה ומדעי הנתונים, הפכו לשכיחים ומקובלים. מגמת טכנולוגיות מידע מאפשרת לסטודנטים היכרות עם שפות תכנות ממוקדות לתחום זה ושיטות חדישות לניתוח, עיבוד והצגת נתונים. מגמת טכנולוגיות מידע מפתחת דור חדש, עדכני ורלוונטי של data analysts המכירים לעומק את מדעי הנתונים. הסטודנטים במגמת טכנולוגיות מידע מפעילים כלי מדף בתחום למידת מכונה לשם ניתוח הנתונים. בנוסף, הסטודנטים במגמת טכנולוגיות מידע מארגנים ומסדרים את הנתונים לשימושם של אנשי תכנה המתמחים בעיבוד וניתוח עמוק של נתונים (מדעני data science).

בוגרי מגמת טכנולוגיות מידע יכולים להשתלב במגוון רחב של תפקידים בחברות וארגונים הן בסקטור הפרטי והן בסקטור הציבורי או המוסדי. הביקוש לבוגרי לימודי טכנולוגיות מידע ואוריינות טכנולוגית הוא גבוה ונמצא במגמת עליה. בוגרי מגמת טכנולוגיות מידע של אוניברסיטת בר-אילן נהנים מתואר יוקרתי וממקצוע מבוקש ויכולים להשתלב בחברות וארגונים מובילים במשק הישראלי וכן בזירה הבינלאומית.

מערכת שעות תשפד:

  1. שנה א' תשפ"ד - טכנולוגיות מידע
  2. שנה ב' תשפ"ד - טכנולוגיות מידע

מהן טכנולוגיות מידע?

המושג טכנולוגיות מידע – Information Technology (או בקיצור IT ) מתייחס לתחום המשלב מחשוב וטכנולוגיה עם מדע המידע וניהולו בעיקר בגופים עסקים ו/או בארגונים. טכנולוגיות מידע משמשות כלי המסייע באחסון, אחזור, מיון, ניהול והצפנת מידע חיוני לארגון ולהתנהלותו השוטפת ולמעשה מהווה נקודת ממשק בין אמצעי מחשוב טכנולוגיים לבין מידע כלשהו.

היות וכל ארגון באשר הוא כיום חייב לנהל את המידע שברשותו באופן מסודר, טכנולוגיות מידע הפכו להיות חלק הכרחי ואינטגרלי מכל חברה וארגון באשר הם. יתרה מזאת, מערכות מחשוב הפכו להיות חלק בלתי נפרד מכלל החיים ולכן אוריינות טכנולוגית הנה תנאי הכרחי על מנת להשתלב בחיים המודרניים ולנוע עם הקידמה.

חובות לימודים על פי שנות חוקה (תחילת לימודים)

למידע נוסף במגמת טכנולוגיות מידע במחלקה למדעי המידע, צרו קשר בעמוד צור קשר או בטלפון 03-5318351.

הערה: חישוב מס' הנקודות לתואר הוא באחריות הסטודנט/ית!