מידע אודות חובת עבודה מעשית

מידע אודות חובת עבודה מעשית

אחת מחובות הסטודנטים במחלקה למדעי המידע במגמה של מידענות (תואר ראשון) ובמגמת מדע המידע (תואר שני) היא עבודה מעשית בתחום המידע.

סטאז'

  • היקף הסטאז' לכל התארים ומסלולי הלימוד הוא 100 שעות.
  • ניתן לעיין במודעות הסטאז' המתפרסמות באתר המחלקה ולפנות ישירות לאנשי הקשר במודעה הרלוונטית עבורכם על מנת להתקבל לסטאז' שם.
  • לחילופין, הסטאז' יכול להעשות במקום העבודה הנוכחי של הסטודנט במידה ותפקידו שם הוא באחד התחומים הנלמדים במחלקה כגון: הספרנות, המידענות, דאטה סיינס, מומחה דיגיטל וטכנולוגיות אינטרנט.

הפרוצדורה:

נא לבחור האם הנכם מעוניינים לבצע סטאז' והיכן ובאיזה תפקיד או פרויקט.

תפקידים שמתאימים לסטאז' מתפרסמים באתר המחלקה ברובריקות הצעות סטאז' ומודעות דרושים. התפקיד צריך להיות תפקיד מקצועי (לא תפקיד של פקיד/ה) קשור באופן ישיר והדוק לאחד התחומים הנלמדים במחלקה כגון, ניהול מידע וידע בארגון תוך שימוש בכלים וטכנולוגיות שנלמדו במהלך התואר במחלקה, בנייה וניהול אתרי אינטרנט ומאגרי ובסיסי נתונים, ניהול תוכן וקמפיינים במדיה חברתית, מידענות (חיפוש מידע מקצועי עבור לקוחות), ספרנות (עבודה כספרנ/ת או מנהל/ת ספריה) או עבודה במוזיאונים וספריות בתפקידים של מידענות וניהול ידע

במקרים מסויימים יהיה ניתן להכיר בעבודה הנוכחית של הסטודנט/ית כסטאז' אם תפקידו בארגון כלול ברשימה הנ"ל.

לאחר שבחרתם עליכם לפנות לבקשת אישור לרכז/ת,

ד"ר מור דשן -  Mor.Deshen@biu.ac.il

יש להגיש את טופס הרשמה ואישור מקום סטאז במהלך שנה ג' בתואר הראשון או שנה א' בתואר השני. יש לקלב אישור מראש על ביצוע הסטאז' במקום העבודה הנוכחי - לא כל מקום עבודה ותפקיד יוכר כמתאים לקבלת אישור הסטאז'. בטופס ההרשמה יש לציין מספר טלפון קווי במשרד של הממונה עליכם במקום עבודתכם (ולא מספר נייד).

מועדי הגשת בקשה לסטאז'

  • סטודנטים לתואר ראשון צריכים לפנות לגבי ביצוע הפרויקט לכל המאוחר עד סוף סמסטר א' של שנה ב' ללימודים
  • סטודנטים לתואר שני צריכים לפנות לגבי ביצוע הפרויקט לכל המאוחר עד סוף סמסטר ב' של שנה א' ללימודים

לאחר סיום הסטאז' או הפרויקט עליכם לשלוח לרכז/ת טופס אישור ודיווח על סטאז ומכתב מקורי חתום מהממונה עליכם המאשר שביצעתם את הסטאז' בהיקף הנדרש של שעות ומפרט מה היה תפקידכם במהלך הסטאז'.